טיפים לירידה במשקל - מה שלא ידעת על קלוריות

טיפים לירידה במשקל – מה שלא ידעתם על קלוריות

עליה במשקל יכולה לקרות באמצע החיים או עוד בזמן הילדות שמתמשכת עד לגיל מבוגר. לעליה במשקל יש המון סיבות וגורמים המשפיעים על העליה. לנתח אותם, לא עוזר. הדבר שצריך להבין הוא איך הגוף שלנו עובד ומקבל את האוכל. באותו רגע שנבין זאת, נבין כיצד עלינו לפעול על מנת לא להגיע למצב שאנו מכניסים יותר ממה שאנחנו מוציאים. בין אם ידעתם או לא, גם לגוף שלנו יש מכסה ממוצעות אותה הוא אמור לקבל ביום על מנת להישאר במצב ניטרלי – ברייק איוון – מה שנקרא מצב ביניים, הגוף לא יורד ולא עולה. ואם יקבל יותר מהממוצע, ותלוי בכמות, הגוף יעלה במשקל בהתאם. טיפים לירידה במשקל יש חיה כזאת?

מה כמות הקלוריות שצריך להכניס לגוף כל יום?

הכירו את המחשבונים. לא, אנחנו לא מדברים על מחשבוני קסיו ולא, אנחנו לא רוצים שתחשבו נוסחאות מתמטיות. ישנם כמה סוגי מחשבונים שבהם אתם יכולים להשתמש על מנת לחשב את כמות הקלוריות אותן אתם צריכים להכניס לגוף וגם, מחשבונים שיודעים לחשב את המשקל הרצוי בו אתם צריכים להיות לפי הזנת נתונים מסויימים. 

מחשבון BMI -

מחשבון BMI עוזר לכם לחשב מהו המשקל הרצוי בהתאם לגובה, גיל, מין והמשקל. המחשבון הוא דיי פשוט ויודע למדוד את מסת הגוף בהתאם. משקל חלקי גובה בריבוע (כך שתוכלו לעשות זאת אפילו בלי מחשבון אונליין). לאחר הזנת הפרטים אתם תקבלו מדד שמראה האם אתם במשקל הנכון, האם אתם צריכים להוריד או להעלות. במידה ואתם רואים תוצאות אדומות, כנראה שאתם צריכים לפעול להורדה או עליה במשקל. התוצאות הן רק השערות ובגדר המלצה בלבד. ישנם אנשים שלא בהכרח יצטרכו לעשות משהו אם הם סוטים ממשקלם המומלץ ולכן כדאי להתייעץ עם תזונאי או רופא מומחה.

מחשבון BMR -

מחשבון BMR לעומת זאת, אותו לא ניתן לעשות בעל פה, נותן לכם מידע על קצב כמות האנרגיה = קלוריות שהגוף שלכם שורף מידי יום בהתאם לנתונים שמזינים במחשבון כמו גיל, גובה ומשקל. המחשבון יודע להגיד לכם כמה קלוריות הגוף שלכם מייצר ברמה הבסיסית ביותר. למה הכוונה? כמה קלוריות הגוף שלכם שורף כאשר הוא מבצע הכפלת תאים, מפעיל שרירי נשימה, לב, העברת גירויים עצביים ועוד נתונים בהם הגוף שלכם שורף קלוריות גם במהלך השינה. את הכל הוא מחשב ונותן במספר הקלוריות פר אדם. אבל לא לשכוח, המחשבון נותן סכום קלוריות אותם הגוף שורף מידי יום רק על פעולות בסיסיות. מה זה אומר? שאם לדוגמא הגוף שלכם על פי המחשבון שורף 1500 קלוריות זה אומר שעל מנת שתישארו באותו משקל עליכם להכניס בחזרה לגוף 1500 קלוריות ביום.

מה קורה אם נכניס לגוף 1300 קלוריות במקום 1500 קלוריות? הגוף נכנס למצב של מאזן קלוריות שלילי. זה אומר שכל יום הגוף נכנס לגירעון של 200 קלוריות = אנרגיה אותן הוא היה צריך כדי לבצע את הפעולות הבסיסיות שהוא מבצע מידי יום. מאיפה הוא יקח את ה200 שחסרים לו? הוא ישלים אותם מהשומן ומהשרירים וכאן רבותי, מתחילה הדיאטה. (ואם חיפשתם טיפים לירידה במשקל? ההבנה הזאת היא הטיפ הכי חשוב שצריך להבין כאשר רוצים לרדת.) אם תכניסו פחות, תעשו טיפה הליכה, אתם כבר בדרך לירידה במשקל ללא דיאטה משוגעת. אם אתם רוצים להוריד, תתחילו ב10% פחות כדי לא לבצע שינויים גדולים שיכולים להזיק לגוף.

כאשר אתם מכניסים יותר 200 כלומר 1700 סה”כ אז מה יקרה? נכון, הגוף יהיה במאזן קלוריות חיובי. יהיו לו אקסטרה קלוריות ששוות למשקל שומנים. קילוגרם אחד של שומן בגוף מכיל כ-7,700 קלוריות. צברתם? הגעתם! 

גם כאשר מבינים את המתמטיקה מאחורי הירידה או עליה במשקל, מומלץ לבצע את התהליך בצורה מקצועית עם דיאטנית. לפעמים, יש צורך בגמילה מסוכר, צריכת חלבונים ועוד המון דרכים לשמירה או ירידה במשקל שמצריכים ייעוץ מקצועי, במיוחד כאשר רוצים ירידה במשקל מהירה. אבל הינה כמה טיפים שיעזרו לכם להתחיל את התהליך ברגל ימין ולירידה במשקל.

איך ניתן לעקוב אחר הקלוריות אותן אנו מכניסים לגוף?

אז הבנו כמה הגוף שלנו שורף ביום וכמה אנחנו אמורים להכניס בחזרה על מנת שנירד במשקל או שנעלה. מה עכשיו? איך אפשר לעקוב אחר זה? 

טיפים לירידה במשקל הכל מתחיל בהרגלים

שכרו שומר ראש בפה – כן. שום דבר מעכשיו ואילך לא ניכנס לגופכם עד שאתם לא יודעים כמה קלוריות יש בו. אם תפתחו את ההרגל הזה, אתם תוודאו שלא תעברו את מספר הקלוריות המומלצים לגופכם. 

טיפים לירידה במשקל - משמעת

השתמשו באפליקציות -

טוב, ניסיתם תקופה לשמור ולחשב בעל פה את מספר הקלוריות שאתם מכניסים לגוף אבל המצב הולך ונהיה מורכב יותר? אתם רוצים לאכול מאכלים חדשים ואין לכם כח לעבור אחד אחד ולחשב כמה קלוריות אתם עוד יכולים היום? השתמשו באפליקציות. על ידי שימוש נכון באפליקציות, אתם יכולים לזרז את קצב הירידה במשקל או העליה על ידי מעקב פשוט ונכון. ישנם אפליקציות מומלצות שיכולות לעזור לכם לחשב את כמות הקלוריות ולבצע מעקב אחריהם. לדוגמא יש אפליקציה שמתאימה לאייפון שקוראים לה קלוריות, ניתן להכניס בה פעם אחת את המוצר אותו אתם אוכלים וזהו. לדוגמא קוטג תנובה 5 אחוז, כל שעליכם לעשות הוא לבדוק את מספר הקלוריות שיש על הקוטג, להזין באפליקציה וזהו. בפעם הבאה שתוכלו קוטג’ 5% תנובה, תיכנסו לאפליקציה ותוסיפו בלחיצת כפתור ליום שאתם נמצאים. האפליקציה גם יכולה לחשב את כמות החלבונים והשומן שיש בכל מוצר כך שבמידה ותבנו תפריט עשיר המצריך את שאר הרכיבים אותם הגוף צריך, האפליקציה תוכל לעקוב אחריהם ביעילות.

מה עושים עם מוצרים שאין עליהם מידע על כמות הרכיבים?

מה עושים עם מוצרים כמו מלפפון? עגבניה? קוקוס? או כל פרי או ירק אחר או אולי דג? שאין עליהם מידע על כמות הקלוריות והחלבונים? באינטרנט תוכלו למצוא מידע על כל מאכל ואפילו ציפס של מקדונלדס. תוכלו לראות באתרי החברה מהם הערכים התזונתיים שלהם. לידיעתכם, בצ’יפס קטן 70 גרם של מקדונלדס, יש 206 קלוריות (לפי מידע מהאתר שלהם נכון ל28.6.21) אולי מחר ישנו אותו? בכל אופן כתיבת שם המוצר ולאחר מכן ערכים תזונתיים, ברוב המקרים תוביל אתכם לטבלה בה יש את כל נתוני המוצר.

אז כמה נשאר לכם עוד לאכול היום? 🙂

האם תה לניקוי רעלים מזרז ירידה במשקל?

ישנם הרבה שיטות, דרכים וטיפים לירידה במשקל בצורה טבעית ומהירה אבל תמיד צריך לזכור שהעזרה הכי גדולה שאתם יכולים להביא לגופכם בסוגיית ירידה במשקל היא באמת להפסיק לאכול שטויות ולפקח על התזונה שלכם כמו משימה צבאית חשאית. אין קסמים ואין סודות וטריקים הכל תלוי בכם! תה דיטוקס או תה לניקוי רעלים, בא במטרה לזרז את מערכת העיכול ולהגביר את קצר חילוף החומרים. בגופינו מצטברים המון שאריות פסולת מאוכל ג’אנק או אפילו רעלים כמו אנטיביוטיקה, זיהום אוויר, נשימת עשן ועוד. שתיית חליטת התה מזרזת את מערכת העיכול לפעול ומרוקנת את הגוף. כמו שרוצים לפתוח סתימה שהצטברה, כך עושה התה. עצם הגברת מהירות חילוך החומרים, הגוף מפריש את כל הנוזלים והפסולת החוצה כך שהגוף מאבד ממשקלו. זאת הסיבה למה אנשים קוראים לתה גם תה להרזיה כי הוא מבצע ירידה במשקל מהירה. מומלץ להתייעץ עם רופא לפני השימוש.

הערה חשובה לגבי חישוב קלוריות יומי

אל תשכחו שבמידה ואתם בודקים כמה קלוריות הגוף שלכם שורף ביום דרך מחשבונים, כמו שאמרנו מדובר על צריכה בסיסית בלבד שהגוף מבצע. מה אם אתם עושים ספורט? שטים בנהר עם קייק או סתם עושים הליכה נעימה בערב? למעשה הגוף שלכם שרף בהרבה יותר קלוריות ונחשו מה? גם את זה תוכלו לבדוק אונליין. חיפוש במנוע החיפוש של גוגל עבור כמה קלוריות הגוף שורף בזמן הליכה/ריצה וכדומה, תקבלו תוצאה יחסית מדוייקת. את התוצאה אתם מוסיפים למאזן הקלוריות היומי. לדוגמא, אם בשריפה הבסיסית גופכם שורף כ1600 קלוריות + הליכה שעשיתם הגוף שלכם שרף עוד 400 קלוריות אז נכון לאותו יום, כדי להגיע למאזן קלוריות ניטרלי בו אתם לא מורידים ולא מעלים, אתם צריכים להכניס 2000 קלוריות.

ברוכים הבאים לעולמות הקלוריות

לאחר שתבינו שבכל דבר יש המון קלוריות, ואתם לא תצליחו להבין איך זה שבחטיף בגודל אצבע יש 400 קלוריות שיתפוס כשליש ממאזן הקלוריות היומי של גופכם תשתדלו לא להתעצבן. והטיפים הכי טובים לירידה במשקל מתחילים במשמעת שלכם על ידי התעלמות מהדברים שרוצים שנכניס לגוף! בהצלחה – Bioteva

נ.ב של הטיפים לירידה במשקל -

הציבו לעצמכם יום בשבוע בוא אתם מבצעים CHEAT MEAL צ’יט מיל למעשה זהו יום בו אתם בוחרים לאכול מה שאתם רוצה וכמה שאתם רוצים. הדבר ישחרר לחצים ויעזור לכם להבין שמידי פעם מותר גם להשתגע ולהנות. לא חייב כל הזמן לאכול לפי הסדר ובידיוק מה שצריך. איך אייל גולן אומר? לפעמים בא לנו סטייק במקום פרוסת שוקולד 😉 אז גם אם יום אחד בשבוע תחרגו ממאזן הקלוריות והמטרות הקלוריות שלכם, לא נורא. יש את היום שאחרי.

הטיפים שנכתבו בכתבה נכתבו בגדר המלצה בלבד ואינם מחליפים ייעוץ מקצועי

שתף את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email