פוסט-2

דרכים לניקוי רעלים מהגוף

ניקוי רעלים, או דיטוקס הן המילים המשמשות בדרך כלל, לתאר תזונה ספציפית או שימוש במוצרים מיוחדים עוזרים לגופך להיפטר מרעלים, ובכך לשפר את הבריאות ולקדם ירידה במשקל. לשמחתנו הגוף שלנו מצויד במערכת ניקוי רעלים, המסייעת לנקות רעלים מהגוף שהצטברו כתוצאה מתזונה לא בריאה, מרעלנים הנמצאים באוויר (כגון זיהום אוויר או עישון), או בנוזלים ששתינו, לרבות משקאות ממותקים.

מערכת ניקוי הרעלים בגוף נעשית בעיקר על ידי מערכת העיכול, הכליות והכבד, אולם היא אפקטיבית במיוחד כאשר איברים אלו בריאים ומתפקדים ביעילות. במקרים בהם קיים תפקוד לא תקין בכבד, משתייה מופרזת של אלכוהול לדוגמא, מערכת ניקוי רעלים אינה מתפקדת בצורה יעילה. מחסור כרוני בשעות שינה, עשוי לפגוע במערכת ניקוי רעלים מהגוף. מנגנון הריפוי העצמי של הגוף כמו מנגנון ניקוי רעלים עובד בעיקר בזמן שאנחנו ישנים שינה עמוקה וטבעית. כמות לא מספקת של שעות שינה או הימצאות ממושכת במצבי לחץ וחרדה, פוגעים במנגנון ניקוי הרעלים של הגוף וגורמים להצטברות של רעלים המסכנים את בריאותנו. הבטחת שינה מספקת ואיכותית כל לילה היא הכרחית לשמירה על בריאות הגוף ומערכת ניקוי הרעלים הטבעית. היא מאפשרת למוח להתארגן ולהטעין את עצמו מחדש וכן להסיר תוצרי לוואי של פסולת רעילה שהצטברו במשך היום. אחד מאותם רעלנים לדוגמא, הוא חלבון הנקרא עמילואיד-בטא התורם להתפתחות מחלת אלצהיימר.

במקרים בהם הגוף אינו מנקה את כל הרעלים המצטברים בו, עלינו לסייע לגוף לנקות את הרעלים באמצעות מספר דרכים. אם כן, שינה עמוקה ומספקת הינה שיטה פשוטה ויעילה לסייע לגוף לנקות רעלים מהגוף, אולם גם שתיה של מים או תה העשוי מחליטה של צמחים יעילים מאד בהליך ניקוי הגוף.

תה לניקוי רעלים, מחליטת צמחים, מסייע לגוף בתהליך העיכול, של המזון וגורם ליציאות מרובות ורכות. התה נמצא יעיל מאוד גם במקרים של עצירות ממושכת ותומך בתהליך של ירידה במשקל, לצד תזונה בריאה ופעילות ספורטיבית. במידה ובוחרים להשתמש בתה צמחים לניקוי רעלים וירידה במשקל מומלץ לוודא שתכולת צמח הסנה בתה, אינה עולה על 4% לכל היותר. קיימים גם סוגי תה דיטוקס שאינם מכילים בכלל את צמח הסנה, כגון תה העשוי מצמח המלבה.

 

לסיכום, לגוף שלנו יש מערכת חכמה לניקוי רעלים אולם במקרים בהם, לגוף יש קושי לנקות את עצמו בצורה יעילה, עלינו לסייע לו לסלק את הרעלים באמצעות שינה טובה, שתיית מים מרובה, ושתיית תה לניקוי רעלים. כל זאת כמובן לצד הימנעות מאכילת אוכל מתועש, שתית משקאות ממותקים ופעילות ספורטיבית על בסיס קבוע. שנהיה כולנו בריאים!

 

שתף את הפוסט

תה דיטוקס של ביוטבע